پوشاک، مد و سلامتی

رنگ سال 2021 از نگاه پنتون

رنگ سال 2021

موسسه رنگ پنتون واحد تجاری است که رنگهای برتر فصلی را برجسته و رنگ سال Pantone را انتخاب می کند، روندهای رنگ جهانی را پیش بینی می کند و به شرکت ها در مورد رنگ برای هویت بصری محصول و برند توصیه می کند.

از طریق پیش بینی روند فصلی، روانشناسی رنگ و مشاوره رنگ، موسسه رنگ پنتون با مارک های جهانی همکاری می کند تا به طور موثر از قدرت، روانشناسی و احساس رنگ در استراتژی طراحی خود استفاده کند.

آنچه در این مقاله مطالعه می نمایید

پنتون چگونه رنگ سال انتخاب می کند؟

برای بیش از 20 سال، رنگ سال پنتون بر توسعه محصول و تصمیمات خرید در صنایع مختلف از جمله مد ، اثاثیه منزل و طراحی صنعتی و همچنین بسته بندی محصولات و طراحی گرافیکی تأثیر گذاشته است.

 

فرایند انتخاب رنگ پنتون سال، نیاز به بررسی دقیق و تجزیه و تحلیل روند دارد. برای رسیدن به انتخاب هر ساله، کارشناسان رنگ Pantone در موسسه رنگ Pantone جهان را به دنبال تأثیرات رنگ جدید بررسی می کنند. 

این می تواند شامل صنعت سرگرمی و فیلم های در حال تولید، مجموعه های هنری مسافرتی و هنرمندان جدید، مد، همه زمینه های طراحی و همچنین شیوه زندگی جدید و شرایط اقتصادی و اجتماعی باشد. 

تأثیرات ممکن است ناشی از فن آوری های جدید، مواد، بافت و جلوه هایی باشد که بر رنگ تأثیر می گذارد، بسترهای رسانه های اجتماعی مربوطه و حتی رویدادهای ورزشی آینده که توجه جهانیان را به خود جلب می کند.

رنگ پاییز و زمستان 2021/22 پنتون

به گفته کارشناسان موسسه رنگ پنتون، رنگهای پاییز/زمستان 2021/2022 نیویورک بر تمایل ما برای طیف وسیعی از رنگها که شامل انواع مختلف شیوه زندگی دو شاخه ما می شود تأکید می کند.

رنگهایی که بیان شخصی را تشویق می کند چه معقول و چه عجیب؛  رنگهایی که آرامش و شفا را در بر می گیرند و رنگین کمانی از امید و شادی را بیان می کنند.

لئاتریس آیزمن، مدیر اجرایی Pantone: ارائه طیف وسیعی از رنگ های عمل گرایانه با رنگ های زنده و پویا، برای پاییز/زمستان 2021/2022 امکانات زیادی را ارائه می دهد که از شیوه زندگی ما برای اختراع مداوم پشتیبانی می کند و نوید ظهور را می دهد.

Pantone یک زبان رنگی جهانی ارائه می دهد که تصمیم گیری های مهم رنگ را در هر مرحله از گردش کار برای مارک ها و تولیدکنندگان امکان پذیر می کند. 

بیش از 10 میلیون طراح و تولید کننده در سراسر جهان به محصولات و خدمات پنتون متکی هستند تا به تعریف، ارتباط و کنترل رنگ از الهام تا تحقق بخشیدن – در مواد مختلف و طراحی گرافیکی، مد و طراحی محصول کمک کنند.

بیش از 10 میلیون طراح و تولید کننده در سراسر جهان به محصولات و خدمات پنتون متکی هستند تا به تعریف، ارتباط و کنترل رنگ از الهام تا تحقق بخشیدن – در مواد مختلف و طراحی گرافیکی، مد و طراحی محصول کمک کنند.

پنتون و طراحی مد

هر سیستم طوری طراحی شده است که رنگهای مربوط به بازار را نشان دهد. طراحان مد به رنگ سفید ، مشکی و خنثی بیشتری در پالت خود نیاز دارند ، در حالی که طراحان چاپ و بسته بندی به رنگ هایی نیاز دارند که در قفسه ظاهر شوند. 

ظاهر رنگ می تواند بر اساس موادی که بر روی آن تولید شده است تغییر کند. در حقیقت، برخی از رنگ ها روی یک ماده خاص به هیچ وجه قابل دستیابی نیستند. داشتن دو سیستم کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که رنگ های موجود بر اساس مواد استفاده شده قابل دستیابی و تکرار هستند.

همه کتابخانه های رنگی ما بسیار مرتب شده و از قابلیت دستیابی علمی برای برآوردن نیازهای بازار و تولید پشتیبانی می کنند. سیستم های ما در سراسر جهان در دسترس هستند. 

بنابراین هنگامی که یک طراح در شهر نیویورک یک شماره رنگ پنتون مشخص می کند، تولید کننده در شانگهای بلافاصله می داند دقیقاً چه رنگی را می خواهند – و چگونه به آن برسند. اگرچه ممکن است آنها به یک زبان صحبت نکنند، اما هر دو رنگهای جهانی Pantone را درک می کنند.

رنگ زمستان و پاییز 2020/21

به گفته کارشناسان رنگ موسسه رنگ پنتون، رنگهای پاییز/زمستان 2020/2021 برای هفته مد لندن (LFW) نشان دهنده تمایل ما برای یک پالت قابل توجه از رنگهای معنی دار است. 

این رنگها بیانگر حساسیت کلاسیک بریتانیایی، طول عمر، دوام و ماندگاری را ارائه می دهند. اینها رنگ هایی هستند که نشاط بخشی را نشان می دهند، حس خوش بینانه ای از سرگرمی و هدف را منتقل می کنند و تنوع ذاتی آنها خلاقیت را تشویق می کند و اعتماد به نفس را القا می کند.

لئاتریس آیزمن ، مدیر اجرایی موسسه رنگ Pantone، گفت: "پاییز/زمستان 2020/2021 یک داستان ذهن آگاهی است، زیرا ما شاهد کم رنگ شدن نیازهای اساسی هستیم". زمستان 2020/2021 با حس خوش بینی پیام قدرت و هدفمندی را منتقل می کند.

داغ ترین روندهای مد در سال 2021

 پس از یک سال درخانه ماندن، وقت آن است که مد و آخرین روندها را جشن بگیرید. با الهام از تقریباً هر دهه، روشهای جدید زیادی برای ایجاد رنگ و قطعات دلخواه وجود دارد. شخصیت خود را با یک کلاه سطحی براق یا یک لباس ورزشی خنثی با مانتو نشان دهید.

وقت آن رسیده است که سایه های پاستلی کلاسیک دهه 2000 و روسری های الهام گرفته از دهه 50 را دوباره مرور کنیم. با بررسی ده داغترین گرایش مد که امسال در حال وایرال شدن هستند.

رنگ سال 2021

چک رنگ پاپ

چک های رنگی روشن از آخرین روندهایی هستند که در صحنه مد ظاهر می شوند. این سبک الهام گرفته از یکپارچهسازی با سیستمعامل یک راه زیبا برای درخشان کردن مجموعه معمولی شما است و کار کردن با آن برای هر فصل آسان است.

یک شلوار روشن با ژاکت و کفش مناسب امتحان کنید ، یا یک بلوز چهارخانه را برای یک لباس تک رنگ مورد توجه قرار دهید. ظاهر را با کفش ورزشی یا کفش پاشنه دار تکمیل کنید – راه های مختلفی وجود دارد که می توانید بدون توجه به ترجیحات خود از چک های رنگی استفاده کنید. می توانید آنها را به بالا یا پایین تنظیم کنید و فوراً سر خود را به هر کجا که می خواهید بچرخانید.

مجموعه های خنثی Co-Ord

این روند مدتی است در رادار ما قرار دارد و به راحتی می توان فهمید که چرا این روند ادامه دارد. خنثی ها در حال حاضر کلاسیک در صنعت هستند، بنابراین چرا همه تن های ملایم را با هم جفت نمی کنید؟

راه های زیادی وجود دارد که می توانید این ایده را از بین ببرید – از یک لباس گره خاکستری و یک ژاکت تطبیق گرفته تا یک تاپ کراپ با شلوارهای نازک و ژاکت کش دار. اگر از رنگهای متنوع لذت می برید، کفش های هماهنگ و کیفی با رنگ های غنی مانند قهوه ای، سرمه ای یا طلایی بپوشید. این یک سبک بی انتها است که همیشه شیک و پیچیده به نظر می رسد.

 

چاپ های بزرگ گل

ما دهه 90 و 2000 را به طرز چشمگیری باز می گردانیم، پس چرا با الگوی گل بزرگی که می شناسیم و دوست داریم شروع نکنیم؟ این چاپ برجسته با الهام از مد زیبا و شیک است، به این معنی که تقریباً می توانید آن را با هر چیزی ست کنید و جذاب باشید.

یک دامن کوچک مینی و تی شرت پررنگ با سایه های متناسب ست کنید، یا یک ژاکت کوتاه و دامن ماکسی را برای احساس مدل خارج از وظیفه هماهنگ کنید. این بهترین راه برای بیان خود و جشن گرفتن چیزهای زیبا در زندگی است.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =