پوشاک، مد و سلامتی

7 نکته مهم برای خرید کفش مناسب

7نکته مهم برای خرید کفش

با انتخاب بسیاری از خرید کفش های دویدن می توان یک کار دلهره آور را انجام داد، اما ما اینجا هستیم تا کار را آسان کنیم. اگر مسافت پیموده شده زیاد، کم یا متوسط را می دوید، کفشی مناسب هر دونده ای وجود دارد.

همانطور که یک کفش برای هر دونده وجود دارد، یک کفش نیز برای هر پا وجود دارد. این که آیا شما نیاز به یک جعبه پهن تر، یک کفش خنثی، یک پاشنه خاص برای پا دارید، مانند بازگشت انرژی بیشتر از طریق کفش یا فقط نیاز به چیزی برای کنترل روی پای خود، ما کفش های زنانه و مردانه دویدن را طراحی کرده ایم که نیازهای شما را برآورده می کند.

فقط راهنمای مفید ما را دنبال کنید تا دریابید که قبل از دویدن یا مسابقه طولانی چه سوالاتی باید بپرسید و همه اینها به چه معناست.

آنچه در این مقاله پیرامون خرید کفش مناسب می خوانید

روی چه سطحی در حال دویدن هستید؟

اگر بیشتر تمرینات شما روی سنگفرش است، کفش جاده برای شما مناسب است. این کفش ها نسبت به کفش های مسابقه ای سبک یا سبک وزن بیشتر باعث جذب ضربه می شوند تا خطر آسیب دیدگی شما به حداقل برسد. اگر در حال پیاده روی از مسیرهای نرم و گل آلود هستید بهتر است یک جفت کفش با آج عمیق داشته باشید که از چسبندگی و مچ پا بهتر پشتیبانی می کند و برای دویدن در زمین های ناهموار حیاتی است.

 با این حال، در پیاده رو، این کفش ها ناراحت کننده خواهند بود زیرا میخ ها به کف پای شما فشار می آورند و به سرعت از بین می روند. اگر کمی از هر دو کار را انجام می دهید، باید یک کفش ترکیبی دویدن را در نظر بگیرید. این کفش ها در جاده ها و شرایط ترکیبی با ترکیبی متعادل از چسبندگی و بالشتک به خوبی کار می کنند.

آیا راه رفتن خود را تجزیه و تحلیل کرده اید؟

همه فروشگاههای Runners Need به عنوان بخشی از خدمات جامع نصب کفش در حال اجرا، تجزیه و تحلیل راه رفتن ویدئویی رایگان ارائه می دهند. با استفاده از فن آوری ویدئو برای تجزیه و تحلیل شیوه دوید، متخصصان متخصص ما می توانند میزان تلفظ شما را ارزیابی کنند- این میزان پایینی است که هنگام دویدن به طور طبیعی به سمت داخل می چرخد- و جایی که پای شما به زمین برخورد می کند.

 

 سپس آنها می توانند کفش مخصوص دویدن را بر اساس شکل پا، زمین، پرونیشن و ترجیحات شخصی از طیف وسیعی از مارک های برتر مانند New Balance و موارد دیگر به شما توصیه کنند. مهم است که به یاد داشته باشید که هر کفش و مارک کمی متفاوت خواهد بود حتی اگر اندازه آنها یکسان باشد. شما باید حداقل یک انگشت شست بین انتهای بلندترین انگشت پا و انتهای کفش داشته باشید که به طور ایده آل برای دویدن است.

خرید کفش مناسب

آیا از کفی استفاده می کنید؟

اگر قبلاً کفی می پوشید، حتماً آنها را در قسمت داخلی خود قرار دهید زیرا می تواند تناسب و احساس کفش را تغییر دهد. اگر قبلاً کفی را امتحان نکرده اید، شاید اکنون وقت آن است که آن را در نظر بگیرید. کفی ها به شما این امکان را می دهند که تناسب پای خود را شخصی کرده و راحتی بیشتری را در پاشنه، قوس و کف پا ایجاد کنید، در حالی که مشکلاتی مانند لغزش، تاول، نقاط داغ و درد ساق پا را کاهش می دهد. کفی هایی که متناسب با خطوط پای شما طراحی شده اند، می توانند مربیان شما را ستایش کنند تا آموزش شما را به سطح بعدی برسانند.

چه جورابی برای دویدن مناسب است؟

ممکن است احمقانه به نظر برسد، اما ضخامت جوراب شما می تواند تفاوت زیادی در تناسب و حس کفش شما ایجاد کند، به ویژه وقتی پاهای شما در گرما باز می شوند. همیشه هنگام خرید کفش، جوراب هایی را که قصد دویدن دارید بپوشید. برای محافظت بهتر در برابر ضربه، یک جوراب خوب و فنی مخصوص طراحی شده با پشتیبانی از قوس و پد اضافی در سراسر قوزک پا، انگشتان پا و پاشنه پا را در نظر بگیرید.

اگرچه راحت است اما هنگام دویدن جوراب نخی را توصیه نمی کنیم. پنبه رطوبت را حفظ می کند، گرما و اصطکاک ناشی از دویدن را نیز به آن اضافه کنید و به احتمال زیاد با تاول، پینه و نقاط داغ مواجه خواهید شد. همیشه مطمئن شوید جوراب های شما بالاتر از پشت کفش های دویدن شما هستند وگرنه در حین دویدن به سمت پایین می لغزند و باعث ایجاد نقاط داغ اصطکاکی در پشت پاشنه شما می شود.

چقدر دور هستید؟

اگر در حال تمرین برای یک ماراتن هستید، معمولاً به سبک متفاوتی از کفش دویدن نیاز دارید تا زمانی که سعی می کنید 5 کیلومتر رکورد شخصی خود را شکست دهید. مسافت های طولانی یک کفش با بالشتک بیشتر می خواهد در حالی که شما به احتمال زیاد از یک کفش آموزشی انعطاف پذیرتر در مسافت های کوتاهتر سود خواهید برد.

آیا برند اهمیت دارد؟

کفش های دویدن شما همیشه باید در مورد عملکرد باشند، نه مد. وسوسه جدیدترین گرایش ها یا مارک ها نشوید فقط به این دلیل که این فصل محبوب هستند. برند اهمیت دارد، اما فقط برای اطمینان از راحتی، تناسب و عملکرد مناسب برای شما. همه مارک ها کمی متفاوت خواهند بود و برخی مارک ها کمی گسترده تر از بقیه هستند. همیشه بهتر است قبل از خرید کفش دویدن را امتحان کنید ، زیرا تفاوت اندک در تناسب اندام می تواند تأثیر بسزایی در راحتی داشته باشد. 

خرید کفش

به چه نوع کفشی برای دویدن نیاز دارم؟

راه رفتن شما هرچه باشد، یک جفت کفش مناسب انعطاف پذیری، دوام و پشتیبانی را ارائه می دهد. سطح این موارد بستگی به جایی دارد که کفش های دویدن شما در پنج گروه اصلی قرار دارند. کنترل حرکت، بالشتک، ثبات، سبک وزن و دنباله دار.

کفش های کنترل حرکت:

کفش های دویدن حرکتی کنترل کننده برای هر دونده ای که بیش از حد شیر می دهد ایده آل است. طراحی شده برای کاهش یا کنترل عملکرد زیاد غلتک پا، اصلاح چرخه راه رفتن و ایجاد ضربه اضافی، آنها معمولاً سفت ترین نوع کفش هستند.

کفش های زیربالشتکی:

کوسن زدن برای دونده هایی که از صدای ضعیفی برخوردارند مهم است. یا اگر پاهای شما به اندازه کافی به داخل نچرخد یا بیش از حد به بیرون بچرخد. حرکت چرخشی به پا کمک می کند تا ضربه هر مرحله ای را که در غیر این صورت از طریق مفاصل به ستون فقرات شما ارسال می شود، جذب کند. کفش های بسیار بالشتک طوری طراحی شده اند که با کمک تقلید از روند طبیعی ، ضربه را کاهش می دهند.

کفش های کمک ثبات در موقع دویدن:

کفش های پایدار به عنوان سازگاری بین کنترل حرکت و کفش های بالشتک، بالشتک، پشتیبانی داخلی و دوام را ارائه می دهند. آنها طوری طراحی شده اند که حرکت اضافی پا و مچ پا را بدون محدودیت زیاد حرکت متوقف می کنند.

کفش های سبک وزن:

کفش های سبک وزن، همانطور که روی قلع می گوید، معمولاً کفش های سبک تر و در نتیجه انعطاف پذیرتر هستند. کفش های سبک وزن با کاهش وزن و بالشتک انعطاف پذیرتری همراه هستند که بهترین رویکرد “مینیمالیستی” را ترکیب می کند (این باعث می شود احساس کنید که از کفش های مشبک استفاده نمی کنید) و همچنین از کوسن برای محافظت از پاها استفاده می کند. کفش های سبک پس از دویدن خستگی و درد شما را کاهش می دهد و همچنین بسیار راحت است.

کفش های پیاده روی در مسیر:

این کفش ها دارای ویژگی های متفاوت و خاصی هستند که به شما کمک می کند در انواع زمین های ناهموار از بسته سخت، بسته نرم، سقوط یا ترکیبی بدوید. ویژگی هایی مانند آسترهای Gore-Tex، دور کف پا و زیره های لاستیکی کشیده در این نوع کفش ها رایج است و به طور کلی پوشیدن آنها با قسمت بالایی مقاوم تر برای محافظت از پا و راحتی بیشتر در دویدن های طولانی تر است.

 با این حال، تمرکز اصلی کفش های دویدن سطح چسبندگی است. همه آنها دونده خنثی هستند اما زیره از کفشی به کفش دیگر با آج عمیق تری ایجاد می کند که کشش و ثبات را در سطوح لغزنده و ناهموار ایجاد می کند و نمای کمتری برای اطمینان از پاسخ سریعتر به زمین در حال تغییر ایجاد می کند.

در این مقاله به موارد مهمی برای خرید یک کفش عالی و مناسب برای دویدن و ورزش کردن اشاره شد، اما برای خرید کفش مهم است که از کجا خرید کنیم نیز مهم است، برای این امر وب سایت دیجی پادرا که اوین پاساژ اینترنتی در ایران است کزینه خوبی بوده، دیجی پادرا به دلیل تنوع بسیار محصولات و همچنین قیمت های مناسب یکی از بهترین گزینه ها برای خرید  کفش می باشد. برای مشاهده محصولات و می توانید از این لینک مراجعه نمایید.

بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 20 =