دسته بندی نشده

چطور یک کیف لپ تاپ خوب بخریم؟

کیف لپتاپ اس تی ام

راهنمای خرید کیف لپ تاپ

آیا می‌توانیم لپ‌تاپ داشته باشیم اما کیف لپ‌تاپ نخریم؟ مسلما جواب منفی است. زیرا لپ‌تاپ عموما وسیله‌ای برای استفاده در مکان‌های مختلف است و حمل آن نیازمند یک کیف سبک و در عین حال مقاوم در برابر ضربه است.

انتخاب کیف لپ‌تاپ ارتباط مستقیم با کارآیی آن و البته سلیقه صاحب لپ‌تاپ دارد. اما ویژگی مشترکی که همه ما از کیف لپ‌تپ انتظار داریم، استحکام و دوام آن است.

طراحی و زیبایی نیز می‌تواند معیار مهمی در انتخاب کیف لپ‌تاپ به شمار رود. زیرا این وسیله بخشی از پوشاک و ظاهر شما را تشکیل می‌دهد و نشان‌دهنده شخصیت شماست.
در هنگام انتخاب کیف لپ‌تاپ، این موارد را فراموش نکنید

1.    سایز کیف لپ تاپ

اولین و مهمترین مورد سایز کیف لپ تاپ است. سایز لپ تاپ های استاندارد بین 8.9 اینچ تا 27 اینچ است. کیف لپ‌تاپ باید کمی بزرگ‌تر از لپ‌تاپ باشد تا کیف به راحتی درون آن جای بگیرد. اما اگر کیف خیلی بزرگ‌تر از لپ‌تاپ باشد، در هنگام راه رفتن، لپ‌تاپ درون کیف حرکت می‌کند و این امر ممکن است باعث آسیب آن شود.

2.  جنس کیف لپ تاپ

جنس کیف لپ‌تاپ تاثیر زیادی در کیفیت و دوام آن دارد. معمولا کیف های لپ تاپ از جنس برزنت، چرم و یا طرح چرم هستند.
جنس کیف لپ‌تاپ نقش مهمی در کارکرد و کارآیی لپ‌تاپ دارد. رویه بیرونی لپ‌تاپ باید مقاوم و اغلب ضدآب باشد و لایه دورنی هم باید نرم و سبک و در عین حال مقاوم باشد.
برزنت به دلیل ضخامت و دوام بالا، برای همه مدل‌های کیف لپ‌تاپ مناسب است. کیف‌های چرم و طرح چرم هم برای کیف‌های رودوشی و رسمی مناسب هستند.

3. بندهای کیف لپ تاپ

کیف لپ تاپ باید حمل آن را برای ما آسان کند، نه اینکه خودش بر دوش ما باری اضافه کند. بندهای کیف در این زمینه نقش مهمی دارند. بنابراین هر کیف بندداری مناسب حمل لپ تاپ نیست.
بند کیف و کوله لپ‌تاپ باید پهن و از جنس اسفنج نرم و بادوام باشد. این باعث می‌شود وزن لپ‌تاپ به شانه‌ها و کمر فشار کمتری وارد کند. طول بندها باید قابل تغییر باشد تا بتوان آن را بر اساس قد فرد تنظیم کرد.
کیف لپ‌تاپ باید یک دسته کوچک داشته باشد تا در جاهایی مثل فرودگاه و ترمینال، بتوان آن را مانند کیف دستی حمل کرد. البته اگر زیاد سفر می‌کنید، می‌توانید از کیف‌های لپ‌تاپ سفری استفاده کنید. این کیف‌ها یک دسته کشویی در بالا و 2 چرخ کوچک در زیر کیف دارند و مانند چمدان حمل می‌شوند.
البته برای آن دسته از افرادی که پیوسته در سفرند، کیف های لپ تاپ مسافرتی  انتخاب مناسبتری است. این کیفها با یک دسته کشویی در بالا و 2 چرخ کوچک در پایین و در واقع مانند چمدان عمل میکنند.

4.  محفظه درون کیف لپ تاپ

وقتی کیف لپ‌تاپ حمل می‌کنیم، ترجیح می‌دهیم وسایل دیگر مانند شارژر، هندزفری، تبلت، موبایل و حتی بطری آب و مدارک‌ را هم در همان کیف قرار دهیم تا مجبور به حمل دو کیف نشویم. بنابراین جادار بودن کیف لپ‌تاپ مساله مهمی است.
یک کیف لپ‌تاپ خوب باید محفظه‌های جداگانه‌ای برای وسایل مختلف داشته باشد. مثلا بعضی کیف‌های لپ‌تاپ محفظه‌ای برای وسایل شکستنی مثل عینک دارند. همچنین بعضی کیف‌ها جیب‌های از جنس نرم و ضدخش برای قراردادن تبلت و موبایل دارند.

5. ضربه گیر کیف لپ تاپ

برتری کیف لپ‌تاپ نسبت به سایر کیف‌ها، ضربه‌گیر آن است. ضربه‌گیرها باید مقاوم و سبک باشند تا وزن کیف را بالا نبرند.
انواع ضربه گیر:
ضربه گیر  لایه ای:
این نوع ضربه‌گیرها بین یک تا هفت لایه دارند. جنس اکثر آنها اسفنج نرم و منعطف است. این ضربه‌گیرها ممکن است به کیف دوخته شده باشند و یا قابل جدا شدن باشند.
ضربه گیر کپسولی:
این ضربه‌گیرها دارای حباب‌های درشتی شبیه کپسول هستند و مقاومت و کارایی بهتری نسبت به ضربه‌گیرهای لایه‌ای دارند. هوای داخل این کپسول‌ها مانع از وارد آمدن ضربه به لپ‌تاپ می‌شود.
در صورتی که ضربه‌ای به این کپسول‌ها وارد شود، این حباب‌ها فشار را دفع می‌کنند و دوباره به حالت اولیه‌شان برمی‌گردند.

6.  زیپ کیف لپ تاپ

جنس زیپ باید مرغوب و با دوام باشد و نباید بر اثر استفاده مکرر دچار دررفتگی و شکستگی شود.

7. رنگ کیف لپ تاپ

از آنجایی که کیف لپ‌تاپ همیشه همراه ماست و بر اثر تماس با سطوح کثیف می‌شود، اغلب افراد کیف‌هایی با رنگ تیره را ترجیح می‌دهند. اما اگر کیف لپ‌تاپ قابل شستشو باشد، به راحتی می‌توانید رنگ دلخواه‌تان را انتخاب کنید.

8. مدل کیف لپ تاپ

انتخاب مدل کیف‌لپ‌تاپ در درجه اول به نوع استفاده و سپس به سلیقه هر کس بستگی دارد.برای انتخاب مدل باید مواردی مثل شغل، میزان استفاده در روز و نوع پوشش را درنظر بگیرید. مثلا کیف لپ‌تاپ یک مدیر و یک جهانگرد با هم تفاوت دارند.
بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =