لوازم خانگی

مهمترین نکات برای تهیه کیک اسفنجی با کیفیت

طرز تهیه کیک اسفنجی

کیک اسفنجی یکی از محبوب ترین کیک هاست زیرا هم به عنوان پایه کیک‌های تولد استفاده می‌شود، هم می‌توانید آن را در کنار یک نوشیدنی گرم برای میان وعده سرو کنید.کیک‌اسفنجی رو می‌توانید هم شکلاتی هم وانیلی تهیه کنید.در ادامه این مقاله طرز تهیه کیک‌اسفنجی رو به شما آموزش می‌دهیم.

مواد لازم:

مواد لازم کیک اسفنجی

نکته: پیمانه ذکر شده یک لیوان دسته دار فرانسوی است


ترازوی دیجیتالی آشپزخانه دسینی مدل E100

  •  
  •  
  •  
  •  
  • نمایشگر LCD : دارد
  • قابلیت تنظیم صفر : بله
  • نحوه تنظیم : اتوماتیک
  • قابلیت اندازه‌گیری : گرم، کیلوگرم
ترازو دسینی

 

 

دستور پخت:

ابتدا قبل از شروع کار فر را در دما 180 درجه روشن کنید، سپس مواد را آماده می‌کنیم.

 

مرحله اول:


ابتدا زرده و سفیده را از هم جدا می‌کنیم، و در ظرف های جدا می‌ریزیم و شروع به زدن سفیده تخم مرغ با همزن می‌کنیم سپس بعد از چند دقیقه یک پیمانه شکر به آن اضافه می‌کنیم و حدودا 10 تا 15 دقیقه آن را می‌زنیم تا سفت شود و از ظرف نریزد، سپس آن را در یخچال میزاریم تا آب نیندازد و بقیه مواد کیک را آماده می‌کنیم.


لوازم منزل

مرحله دوم:


در این مرحله به زرده تخم مرغ وانیل اضافه می‌کنیم و آن را با همزن هم میزنیم. سپس بقیه شکر را اضافه می‌کنیم و با همزن میزنیم تا کرم رنگ شود بعد به آن آب داغ اضافه می‌کنیم (به‌جای آب داغ از شیر داغ هم می‌توانید استفاده کنید)


مرحله سوم:


آرد و بکینگ پودر را به هم مخلوط کنید و حداقل دوبار آن را الک کنید، این کار باعث می‌شود کیک شما بیشتر پف کند.بعد از الک کردن آن را به مواد زرده تخم مرغ و شکر اضافه کنید و با لیستک در یک جهت به طور مرتب می‌‌زنیم.(حتما توجه کنید که مواد باید در یک جهت زده شوند،در غیر این صورت کیک پف نخواهد کرد.

مرحله چهارم:


سپس سفیده تخم مرغ را که قبلا با شکر زده بودیم از یخچال بیرون میاوریم و به مواد اضافه می‌کنیم و با لیسک هم می‌زنیم تا ترکیب شوند.

مرحله آخر:


در مرحله آخر کف قالب کاغذ روغنی قرار می‌دهیم و مواد رو داخل قالب می‌ریزیم سپس قالب را چندبار روی سطح می‌کوبیم تا هوا داخل مواد خارج شود سپس مواد را حدودا 40 دقیقه داخل فر قرار می‌دهیم.

نکات مهم


-این مواد کیک برای 6 نفر مناسب است
-حتما باید 1/3 فضای قالب خالی باشد تا بتواند به خوبی پف کند
-بعد از گذشت 30 دقیقه می‌توانید در فر را باز کنید و یک خلال دندان به کیک در حال پخت بزنید اگر مواد به خلال دندان نچسبید به این معناست که کیک آمادست اما اگر مواد به خلال دندان چسبید می‌توانید کیک را تا 10 دقیقه دیگر داخل فر قرار دهید.
-بعد از پخت کیک فر را خاموش کنید و بگذارید کیک تا نیم ساعت داخل فر بماند و وقتی خنک شد کیک را از قالب خارج کنید.

لوازم منزل برای پخت کیک
بازگشت بە لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 3 =