استفاده از ضد آفتاب رنگی بهتره یا ضد آفتاب بی رنگ؟

ضد آفتاب رنگی یا بی رنگ

استفاده از ضد آفتاب رنگی بهتره یا ضد آفتاب بی رنگ؟ آیا استفاده از ضد آفتاب رنگی باعث ایجاد لک میشود ؟

 ما قراره توی این مقاله به این دو سوال اساسی پاسخ بدیم، با ما همراه باشید.

 

با توجه به گرم شدن هوا و باید بیشتر مراقب پوست خود باشید و مصرف کرم ضد آفتاب یکی از الزامات تابستان بوده و جلوگیری از ایجاد آفتاب سوختگی روی پوستتان یکی دیگر از نکات مهم اساسی در این ماه گرم است.

البته باید به خاطر داشته باشید استفاده از ضد آفتاب فقط مختص فصل تابستان و بیرون از منزل نیست و این مراقبت را باید همیشه حتی افرادی هم که در منزل نیز هستند باید از کرم‌های ضدآفتاب استفاده کنند و این تصور که کرم ضدآفتاب برای خارج از منزل است کاملا اشتباه بوده و عواملی چون چراغ‌های کم مصرف و مانیتور کامپیوترها همگی برای پوست صورت مخرب به حساب می‌آیند.

 

تأثیر نور خورشید بر پوست

 

نور خورشید سه نوع پرتو دارد: پرتوهای فرابنفش  A,B,C و (UVB UVA و UVC). اشعه‌ی فرابنفش A طول موج بلندی دارد (۴۰۰-۳۲۰ نانومتر) و در تمام طول سال می‌تابد. این پرتوها ۹۵ درصد اشعه‌ی فرابنفشی را که به سطح زمین می‌رسد، تشکیل می‌دهند. اشعه‌ی فرابنفش A از شیشه و ابرها عبور می‌کند و در زمان‌های معینی از سال، ۵۰-۳۰ برابر قوی‌تر از فرابنفش B است.

هر دو اشعه‌ی فرابنفش B و A، اثرات زیان باری بر پوست دارند، مانند آفتاب سوختگی صورت، پیری زودرس پوست، لک‌های تیره و غیره. همچنین، این پرتوها خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهند. پس هیچوقت استفاده از ضد آفتاب را فراموش نکنید انتخاب یک ضدآفتاب مناسب برای پوست تا حد قابل توجهی شما را از چین و چروک و پیری‌های زودرس دور نگه می‌دارد لذا قبل از خرید ضدآفتاب برای خود بهترین‌های آن را متناسب با پوستتان بررسی کنید.

 

تفاوت ضد آفتاب رنگی و ضد آفتاب بی رنگ

تفاوت ضد آفتاب رنگی و ضد آفتاب بی رنگ

 

 

1_ضد آفتاب چه بی‌رنگ و چه رنگی در صورت داشتن SPF (حداقل 30 تا 100) مناسب وظیفه محافظت از پوست در برابر اشعه‌های خورشید را بر عهده دارند و هر کدام از این دو نوع ضد آفتاب هیچ تفاوتی از لحاظ مقاومت در برابر آفتاب بر روی پوست ندارند.

 

2_پزشکان بارها اعلام کرده اند که تنها تفاوت ضد آفتاب رنگی و بی‌رنگ وجود رنگدانه‌هایی است که در انواع ضدآفتاب کرم‌پودری وجود دارند و این رنگدانه‌ها هیچ اختلالی در مکانیزم ضد آفتاب در برابر نور خورشید ایجاد نمی‌کند.

 

 

کرم ضد آفتاب رنگی بهتر است یا ضد آفتاب بدون رنگ؟کرم ضد آفتاب رنگی بهتر است یا ضد آفتاب بدون رنگ؟

هیج تفاوتی در مقاومت ضدآفتاب  رنگی و ضد آفتاب بی رنگ در برابر آفتاب وجود ندارد اگر دوست دارید میتونید از ضد آفتاب رنگی استفاده کنید .فقط باید توجه داشته باشید spf کرم از 30 بالا تر باشد

 

ایا ضد آفتاب رنگی باعث ایجاد لک بر روی پوست میشود؟

 

شاید سوال خیلی از شما باشد که ایا استفاده از ضد آفتاب رنگی باعث ایجاد لک روی صورتمون میشود ؟متخصصان پوستی این شایعه را رد کرده اند و علت ایجاد لک را نه برای ضد آفتاب رنگی بلکه ناشی از استفاده غلط از ضد آفتاب رنگی میدانند

در ادامه مقاله طریقه استفاده درست از ضد آفتاب رنگی رابه شما میگیم.

 

روش صحیح استفاده از ضد آفتاب:

ضد آفتاب اگر به روش صحیح استفاده نشود، هیچ دفاعی از پوست در برابر نفوذ خورشید نمی‌کند.

حتما نیم ساعت قبل از خروج از منزل ضدآفتاب بزنید تا بتواند در برابر اشعه های خورشید عملکرد مناسبی داشته باشد.

یکی از قوانین مهم استفاده از ضدآفتاب، مقدار مناسب آن است. شما باید حدود نصف قاشق چایخوری برای صورت و گردن استفاده کنید.

در ضد آفتاب های رنگی یا کرم پودری به دلیل پوشانندگی که ایجاد می کند معمولا افراد اشتباها به مقدار کمتری استفاده می کنند که همین عامل اصلی ایجاد لک روی صورت است.

اگر نمی خواهید حجم زیادی از ضدآفتاب رنگی روی صورت تان بزنید می توانید زیر آن از ضد آفتاب بی رنگ استفاده کنید سپس به مقدار دلخواه ضد آفتاب رنگی فقط برای پوشش دهی لک ها استفاده کنید.

قانون مهم بعدی، تمدید ضد آفتاب به مدت هر دو ساعت یک بار است.

اگر پوست تان خشک است از ضدآفتاب مخصوص پوست خشک و اگر پوست تان چرب است از ضدآفتاب های فاقد چربی (oil free)که مخصوص پوست چرب هستند استفاده کنید.

 

پاک کردن ضد آفتاب رنگی از روی پوست

پاک کردن ضد آفتاب رنگی از روی پوست

برای پاک کردن ضد آفتاب رنگی ابتدا ضدآفتاب را با استفاده از میسلار واتر یا شیر پاک‌کن از روی صورت پاک کنید و بعد با یک شوینده مناسب صورت را بشویید. بعد از شستن صورت، حتماً از تونر نیز کمک بگیرید. تونرها رنگدانه‌‌هایی که درون منافذ پوست به دام افتاده‌اند را آزاد می‌کند و به این ترتیب پوست به‌طور کامل تمیز می‌شود .

 

پس در نتیجه اینکه کرم ضد آفتاب رنگی یا بی رنگ را انتخاب کنید، به سلیقه، نیاز و نوع پوست شما بستگی دارد. مهم‌ترین نکته این است که پوستتان در برابر آفتاب بی‌دفاع نباشد.

 

محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.